Cascade Cross Series 2013: MFG Cross Combo

Bellingham, WA
October 5, 2013

Part of the Cascade Cross Series 2013


Junior Men Singlespeed A
Junior Women Singlespeed B
Master Men A Super Men 50+
Master Men B Women A
Master Men C 40+ Women B
Men A Women C
Men B Youth 7 & under
Men C Youth 8 & over

Updated October 09, 2013 16:46

Junior Men
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Age   Laps       Time
  1    707   Fergus         Horrobin             Devo                                       Vancouver         BC    15       4   36:31.00
  2    705   Brendan        Cowley               Devo                                       Vancouver         BC    16       4   36:32.00
  3    710   Finn           Blackburn            Devo                                       Vancouver         BC    16       4   37:06.00
  4    708   Jack           Pinckston                                                       point roberts     WA    15       4   39:22.00
  5    709   Brenden        Pelkie               Homegrown Racing/Jacks Bicycle Center      Bellingham        WA    15       4   39:23.00
DNF    711   Alex           Walker                                                          Bellingham        WA    13       2           
Junior Women
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Age   Laps       Time
  1    701   Anja           Matson               Devo                                       Vancouver         BC    13       3   44:23.00
  2    704   Lilly          Ujfalusi             Escape Velocity/dEvo                       New Westminster   BC    10       3   45:48.00
DNF    702   Kate           Matson               Devo                                       Vancouver         BC    11       1           
DNF    703   Maia           Matson               Devo                                       Vancouver         BC    11       1           
DNF    712   Baden          Kowal                BikeSport Racing                           Bellingham        WA    10                   
Master Men A
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Laps          Time
  1    348   Jeff           Cummings             Homegrown Racing/Jacks Bicycle Center      Bellingham        WA       8   01:05:46.00
  2    301   Dale           Plant                KONA Bicycles                              Bellingham        WA       8   01:06:34.00
  3    346   Ian            Gerrish              Fanatik Bike Race Team                     Stanwood          WA       8   01:11:21.00
  4    319   Norman         Thibault             Frontrunners                               Nanaimo           BC       7   01:02:35.00
  5    336   Martin         Turek                AUDI                                       North Bend        WA       7   01:04:32.00
  6    331   Chad           Berg                 Cycle U Varsity                            Arlington         WA       7   01:05:22.00
  7    222   Dan            Norton               Redline                                    Seattle           WA       7   01:08:41.00
  8    471   Jeff           Reed                 SCCA/Starbucks                             Lake Stevens      WA       7   01:10:00.00
  9    342   Scott          Alderson             Bakerview BMX                              Lynnwood          WA       4   01:00:56.00
Master Men B
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps          Time
  1    308   Drew           Hemmingson                                                         North Vancouver   BC       6      54:50.00
  2    338   Nick           Leggett              Slalom Consulting                             Seattle           WA       6      57:11.00
  3    349   Rich           Blanco               Ragnarok                                      Olympia           WA       6      58:18.00
  4    306   Erik           Brooks               Blue Roosters                                 Seattle           WA       6      58:34.00
  5    344   Chris          Mendoza              Olympia Orthopaedic Associates                Olympia           WA       6      58:49.00
  6    302   David          Neubeck              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6      58:55.00
  7    224   Jay            Loder                Bicicletta Pro Shop                           North Vancouver   BC       6      58:59.00
  8    309   Chris          McNulty              Team Wedgie                                   Seattle           WA       6      59:01.00
  9    353   Paul           Porte                                                              Seattle           WA       6      59:35.00
 10    354   James          Beieler              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6      59:36.00
 11    340   Michael        Parrish              Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       6      59:38.00
 12    320   Michael        Black                PCP Racing                                    Seattle           WA       6   01:00:04.00
 13    312   Michael        Ubezzi                                                             Mercer Island     WA       6   01:00:09.00
 14    339   JJ             Ecker                Slalom Consulting                             Seattle           WA       6   01:01:30.00
 15    335   Mike           Mallory              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6   01:02:46.00
 16    352   Paul           de Jong              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6   01:03:08.00
 17    350   David          Mazzarella           Dimensional                                   Mount Vernon      WA       5      52:57.00
 18    322   Christopher    Gay                  Soft Like Kitten                              Seattle           WA       5      53:21.00
 19    323   Chett          Hopkins              Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       5      53:26.00
 20    332   Eric           Malsbary             Trailhead Racing                              Bellingham        WA       5      54:02.00
 21    307   Glenn          Gervais              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       5      54:16.00
 22    223   Brian          Griffin              Zinetti                                       Pitt Meadows      BC       5      54:54.00
 23    388   Erik           Hokanson             Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       5      55:07.00
 24    311   Shawn          Tomlinson            4-Corners Racing                              Burien            WA       5      56:52.00
 25    303   Roger          Hutchison            Pints & Cowbells Racing                       Bellingham        WA       5      58:22.00
 26    337   Brian          Ecker                Royal Family of International Acclaim         Seattle           WA       5      58:41.00
 27    310   Geoffrey       Nelson               Team Wedgie                                   Seattle           WA       5   01:02:53.00
 28    347   Paul           Dinger               Cucina Fresca                                 Newcastle         WA       4      53:04.00
DNF    341   Aaron          Dosseault            Russ Hays Racing                              Victoria          BC       4              
DNF    351   George         Yates                R4C                                           Seattle           WA       3              
DNF    345   Nathan         Kiger                Ravenna Capital Management                    Seattle           WA       1              
DNF    313   Eric           Webster              Garneau Custom p/b Hutchinson                 Renton            WA       0              
Master Men C 40+
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Laps       Time
  1    315   Jim            Bowes                Suck It!                                   Mountlake Te...   WA       4   36:27.00
  2    214   Ryan           Cousineau            Escape Velocity                            Port Moody        BC       4   40:58.00
  3    316   Chuck          Kralovich            Soft Like Kitten                           Seattle           WA       4   41:35.00
  4    328   Brent          Fahl                 Boundary Bay C.C.                          Delta             BC       4   41:41.00
  5    327   David          Hodgson              Boundary Bay C.C.                          Ladner            BC       4   45:04.00
  6    318   Mark           Watson               NWTB/RTB                                   Renton            WA       4   46:08.00
  7    326   Andy           Bunn                 BFF                                        Bellingham        WA       4   47:03.00
  8    325   Chris          Behee                                                           Bellingham        WA       3   41:25.00
  9    317   Joseph         Ujfalusi                                                        New Westminster   BC       3   43:49.00
 10    324   Todd           Karn                                                            Renton            WA       1           
Men A
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps          Time
  1    490   Toby           Swanson              Ravenna Capital Management                    Snoqualmie        WA       8   01:01:23.00
  2    449   Erik           Tonkin               Team S+M/Kona                                 Portland          OR       8   01:01:26.00
  3    478   Bob            Welbourn             Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   North Vancouver   BC       8   01:02:19.00
  4    401   Rusty          Dodge                Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       8   01:04:42.00
  5    409   Trevor         Pearson              Team H&R Block                                Delta             BC       8   01:05:53.00
  6    491   Gian           Dalle                Cyclocrossracing.com                          Issaquah          WA       8   01:06:07.00
  7    494   James          Birkenbuel           steed cycles                                  Vancouver         BC       8   01:07:56.00
  8    457   Leif           Olson                Este                                          Issaquah          WA       8   01:08:47.00
  9    493   Scott          Alexander            Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       8   01:10:12.00
 10    476   Noah           Trescott             Soft Like Kitten/Quiver Bikes                 Seattle           WA       7   01:01:48.00
 11    411   Alex           Walker               DOUGVASKAS.COM                                Tacoma            WA       7   01:02:07.00
 12    410   Tony           Pletcher             Bikesale.com                                  Seattle           WA       7   01:03:20.00
 13    488   Bryan          Torian               Olympic Orthopaedic Associates                Olympia           WA       7   01:03:38.00
 14    495   Jon            Ross                 Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       7   01:04:09.00
 15    408   ERIC           COMEAU               StepDown Racing                               Auburn            WA       7   01:04:31.00
 16    447   Brian          Dagnon               Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       7   01:08:04.00
DNF    460   Milo           Steimle              Kryki Sports                                  Port Townsend     WA       5              
DNF    492   Garett         Heitman              Bicycle Centre Everett                        Seattle           WA       5              
DNF    466   Drew           Mackenzie            Shimano/Marin/Pearl Izumi                     Victoria          BC       2              
DNF    458   Chris          Carter               HSP                                           Bellingham        WA                      
DNF    465   Miles          Frank                Hammer Nutrition                              Seattle           WA                      
DNF    487   timothy        hubner               BFF                                           Seattle           WA                      
Men B
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps          Time
  1    461   Shay           Goodlund             Whole Foods Market                            Monroe            WA       6      53:47.00
  2    470   Erik           Anderson             Olympia Orthopaedic Associates                Tumwater          WA       6      54:19.00
  3    421   Clinton        Seal                 Voler/Bicycle Centres                         Everett           WA       6      55:00.00
  4    471   Jeff           Reed                 SCCA/Starbucks                                Lake Stevens      WA       6      55:05.00
  6    484   Brian          Howard               Soft Like Kitten                              Seattle           WA       6      55:41.00
  7    489   Lucas          Gallagher                                                          Vancouver         BC       6      56:09.00
  8    468   Carter         Maden                Trailhead Racing                              Bellingham        WA       6      56:11.00
  9    480   Dave           Collins              Mighty Riders                                 Vancouver         BC       6      56:29.00
 10    424   Brett          Whitehead                                                          Coquitlam         BC       6      56:40.00
 11    416   Joseph         Giannetto                                                          bellingham        WA       6      57:43.00
 12    417   David          Gillam               Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       6      58:08.00
 13    485   Daniel         Hertel               WWU Cycling                                   Bellingham        WA       6      58:09.00
 14    469   Brian          Wheeler                                                            Bellingham        WA       6      58:38.00
 15    413   Carsten        Belanich                                                           Anacortes         WA       6      58:42.00
 16    462   Eric           Pagel                Russ Hays Racing                              Victoria          BC       6      59:28.00
 17    481   Matt           Thornland            Mighty Riders                                 Vancouver         BC       6      59:51.00
 18    402   Bryan          Smith                Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6   01:00:16.00
 19    473   Maaren         Elfering                                                           Vancouver         BC       6   01:00:18.00
 20    474   Geoff          Andrist              Blue Rooster/Sports Medicine                  Snohomish         WA       6   01:00:22.00
 21    486   Sam            West                 WWU Cycling                                   Bellingham        WA       6   01:00:30.00
 22    459   Mike           Trowbridge           Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       6   01:00:34.00
 23    403   Colin          Ferguson             PainCave Cycling                              Bellingham        WA       6   01:01:01.00
 24    453   Jeremy         Bowler               Bikesport                                     Seattle           WA       6   01:02:02.00
 25    475   Daniel         Milner               Blue Rooster/Sports Medicine                  Bellingham        WA       6   01:02:13.00
 26    467   Tim            Erickson             Robert Trombley World Domination Tour         Seattle           WA       6   01:02:47.00
 27    482   Aaron          McAdie               House Wine                                    Seattle           WA       6   01:03:30.00
 28    405   Matt           Marsden                                                            Bellingham        WA       5      53:56.00
 29    423   Hugo           van Hoogstraten      Atomic Racing                                 Lions Bay         BC       5      54:05.00
 30    464   Mark           Villegas             Bike Hugger                                   Seattle           WA       5      54:17.00
 31    418   Brian          Gunn                 Daryl-Evans Racing                            Langley           BC       5      54:25.00
 32    412   Curtis         Baird                Olympia Orthopaedic Associates                Olympia           WA       5      54:27.00
 33    444   Greg           Becker                                                             Bellingham        WA       5      55:24.00
 34    483   Jeff           Feligno              House Wine                                    Seattle           WA       5      56:10.00
 35    407   Geoffrey       Grosenbach           Velominati                                    Bellingham        WA       5      56:24.00
 36    404   Jeff           Haley                Softride.com                                  Bellingham        WA       5      57:24.00
 37    406   William        Currie               Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       5      57:32.00
DNF    458   Chris          Carter               HSP                                           Bellingham        WA       5              
DNF    479   Wesley         Hodgson              Soft Like Kitten                              Seattle           WA       5              
DNF    456   Ryan           Clark                                                              Oak Harbor        WA       5              
DNF    422   Dashiell       Tudhope-Locklear     Coasties                                      port townsend     WA       4              
DNF    463   Blake          Davidson             Bike Hugger                                   Seattle           WA       4              
DNF    414   Jeffery        Cota                 Old Town Bicycle/State Farm                   Bonney Lake       WA       2              
DNF    472   Brennan        Gilbert              Homegrown Racing/Jacks Bicycle Center         Bellingham        WA       2              
DNF    477   Joe            Gray                 Georgetown Brewing                            Seattle           WA       1              
DNF    415   Dan            Doran                HSP                                           Seattle           WA       0              
DNF    419   Nathan         Kane                                                               Seattle           WA       0              
DNF    420   Dieter         Laskowski                                                          Seattle           WA       0              
DNF    425   Kurt           Wither               Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       0              
NO$    454   Bart           Ludbrook             Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       6      55:13.00
Men C
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Laps       Time
  1    440   Max            Willis                                                          Bellingham        WA       4   37:32.00
  2    441   Doug           Nathe                Kulshan Cycling                            Bellingham        WA       4   38:48.00
  3    435   Todd           Karam                Squadra Cerveza                            Seattle           WA       4   38:50.00
  4    433   Mario          Rivas                Team Double Check                          Oak Harbor        WA       4   40:43.00
  5    430   Charlie        Clay                 Soft Like Kitten                           Seattle           WA       4   41:05.00
  6    442   Chris          Rose                 Sundance SawnSpa                           Custer            WA       4   42:02.00
  7    431   Thierry        Keable               Fulgas Cycling Club                        Vancouver         BC       4   42:07.00
  8    436   David          Gaible               Kirkland Bicycles                          Kirkland          WA       4   43:04.00
  9    434   Kellen         Octgen                                                          Bellingham        WA       4   43:09.00
 10    439   Kevin          Miles                                                           Bellingham        WA       4   44:04.00
 11    438   Clint          Lund                                                            Bellingham        WA       4   48:01.00
 12    432   Mark           Miller               Bellingham Unicycling                      Bellingham        WA       3   42:32.00
Singlespeed A
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Laps          Time
  1    824   Parker         Bloom                Stuckylife                                 Victoria          BC       8   01:06:35.00
  2    823   Mark           Oldenburg            VAN.S.S                                    COQUITLAM         BC       8   01:07:36.00
  3    830   Michael        Brazel               Old Town Bicycle/State Farm                Federal Way       WA       8   01:07:55.00
  4    849   Glenn          Soja                 PCP Racing                                 Seattle           WA       8   01:08:29.00
  5    833   Dylan          Carney               Soft Like Kitten                           Seattle           WA       7   01:00:41.00
  6    825   Erik           Rath                 Soft Like Kitten                           Seattle           WA       7   01:03:34.00
  7    820   John           Pitton               Fanatik Bike Race Team                     Bellingham        WA       7   01:04:34.00
  8    821   David          Loetterle            Soft Like Kitten                           Bellingham        WA       7   01:07:42.00
  9    868   Kevin          Hall                 Metalfarm                                  Bellingham        WA       6   01:10:00.00
Singlespeed B
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps          Time
  1    846   Brett          DeCou                                                              Seattle           WA       6      53:12.00
  2    837   Jacob          Hartsoch             Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       6      53:45.00
  3    845   Kevin          Menard               Traitor Cycles                                Bellingham        WA       6      54:17.00
  4    832   Adam           Van Dyke             McLeod Construction/Pedal Dynamics            Kirkland          WA       6      54:22.00
  5    822   Josh           Parrish              Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       6      56:33.00
  6    834   Josh           Cohen                Soft Like Kitten                              Seattle           WA       6      57:30.00
  7    841   Doug           Karet                                                              Steamboat Sp...   CO       6      59:54.00
  8    835   Matt           Cittadini            Goodfellas Racing                             Quilcene          WA       6   01:00:14.00
  9    839   Joele          Guynup               Shimano/Marin                                 Victoria          BC       6   01:01:12.00
 10    660   Erik           Lookabill            Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       6   01:02:02.00
 11    826   Robert         Airey                VAN S.S.                                      Vancouver         BC       6   01:02:08.00
 12    828   Ashley         Stotts               Mighty Riders/Hodala                          RICHMOND          BC       5      53:42.00
 13    847   Jack           Machinski                                                          Bellingham        WA       5      54:11.00
 14    209   Katie          Lotterhos            Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       5      55:21.00
 15    840   Craig          Stephens             Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       5      55:56.00
 16    831   Dan            Wren                                                               Seattle           WA       5      59:38.00
 17    842   Jason          Kammerer             Emmanuel Endurance                            Bellingham        WA       5   01:00:02.00
 18    838   Robert         Trombley             PNW Cyclocross                                Seattle           WA       5   01:01:10.00
 19    836   Rip            Hole                 Recycled Cycles Racing                        Seattle           WA       3      55:31.00
DNF    844   Robert         Higdon               Soft Like Kitten                              Seattle           WA       2              
DNF    829   Jim            Bowes                Suck It!                                      Mountlake Te...   WA       1              
DNF    843   Kathleen       McMahon              Soft Like Kitten                              Seattle           WA       1              
Super Men 50+
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Laps       Time
  1    202   Al             Beauchamp            Raise The Bar                              Auburn            WA       4   39:19.00
  2    203   Alex           Rising               Fischer Plumbing Cycling Team              Renton            WA       4   41:15.00
  3    211   Eric           Stromerson                                                      Bellingham        WA       4   42:03.00
  4    207   Dave           Hall                                                            Gig Harbor        WA       4   42:59.00
  5    204   Brian          Volkert              Team Double Check                          Normandy Park     WA       4   45:40.00
  6    212   Scott          Klimo                Homegrown Racing/Jacks Bicycle Center      Bellingham        WA       4   46:49.00
  7    208   Tom            Petersen             Upriver Racing                             Hamilton          WA       3   35:27.00
  8    206   Scott          Rittscher            NW Dimensional                             Stanwood          WA       3   37:17.00
Women A
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps       Time
  1    205   Wendy          Simms                Kona                                          Nanaimo           BC       5   42:35.00
  2    217   Elizabeth      Hartsoch             Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       5   45:34.00
  3    213   Kelly          Jones                steed cycles                                  North Vancouver   BC       5   46:50.00
  4    221   Robin          Segg                                                               Seattle           WA       5   48:39.00
  5    201   Hannah         Neubeck              Trailhead Racing                              Bellingham        WA       5   50:07.00
  6    209   Katie          Lotterhos            Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       5   51:06.00
  7    216   Tamara         Donnelly             Trek CXX                                      Seattle           WA       5   52:48.00
  8    219   Kristi         Berg                 Cycle U Varsity                               Arlington         WA       5   54:17.00
  9    210   Dani           Hinkley              Web Cyclery                                   Bend              OR       3   49:51.00
DNF    220   Emily          Przybylski           Earl’s Bike Shop                            Tacoma            WA       1           
Women B
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps       Time
  1    428   Tessa          Pinckston            Trek Red Truck                                South Surrey      BC       5   50:19.00
  2    218   Kirsten        Jensen               Trailhead Racing                              Bellingham        WA       5   51:30.00
  3    450   Gina           Estep                Est(e)                                        Renton            WA       4   42:15.00
  4    335   Shannon        Mallory              Fanatik Bike Race Team                        Bellingham        WA       4   42:24.00
  5    437   Carla          Brock                Team Group Health                             Issaquah          WA       4   43:01.00
  6    429   Alysia         Wither               Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       4   44:29.00
  7    448   Elizabeth      Salvo                Ragnarok                                      Bellevue          WA       4   44:32.00
  8    427   Jennifer       McMahon              Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   North Vancouver   BC       4   44:46.00
  9    445   Lori           Brazel               Old Town Bicycle/State Farm                   Federal Way       WA       4   45:16.00
 10    360   Christin       Clawson              Kulshan Cycling                               Bellingham        WA       4   45:36.00
 11    446   Debbie         Driver               Ragnarok                                      Olympia           WA       4   46:02.00
 12    443   Kelly          Davis                Group Health                                  Everett           WA       4   52:25.00
 13    451   Staci          May                  Earls Bike Shop                               Bellingham        WA       4   52:57.00
 15    452   Caylen         Beaty                Team Group Health                             Seattle           WA       3   42:34.00
DNF    426   Morgan         Cabot                Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       4           
Women C
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                          City              ST    Laps       Time
  1    333   Fiona          Hodge                Glotman Simpson Cyclocross p/b Event Wizard   Vancouver         BC       4   46:58.00
  2    329   Kate           Newell                                                             Bellingham        WA       4   50:20.00
  3    304   Katy           Pfannenstein                                                       Bellingham        WA       4   50:56.00
  4    314   Kendra         Rosenberg            Team GroupHealth                              Auburn            WA       4   51:35.00
  5    321   Bryn           Black                                                              Seattle           WA       4   52:36.00
  6    305   Josie          Melton               Team Meltdown                                 Bellingham        WA       4   53:31.00
  7    215   Bonnie         Larsen                                                             Bellingham        WA       3   54:02.00
  8    334   Mary Beth      Hawkins Petersen                                                   Bellingham        WA       3   56:57.00
DNF    330   Amanda         Luthy                                                              Seattle           WA       1           
Youth 7 & under
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Age   Laps
  1     64   Dash           Wren                 Ragnarok                                   Seattle           WA    6        1
  2     72   Corbin         Shaffer                                                         Bellingham        WA    5        1
  3     83   Fisher         Kammerer                                                        Bellingham        WA    4        1
  4     89   Not            Sure                                                            Somewhere         WA             1
  5     99   No             Waiver                                                          Here              WA             1
  6     61   Susanna        Ujfalusi                                                        New Westminster   BC             1
  7     81   Alden          Bachmeier                                                       Bellingham        WA    5        1
  8     60   Tycho          Thibault             Frontrunners                               Nanaimo           BC    3        1
  9     75   Bryce          Hutchison                                                       Bellingham        WA    3        1
 10     71   Eliza          Shaffer                                                         Bellingham        WA    3        1
 11     80   Uma            Bachmeier                                                       Bellingham        WA    3        1
 12     98                                                                                                                   1
        62   Ivy            Newell                                                          Bellingham        WA    6         
        63   Nolan          Hartsoch             Kulshan Cycling                            Bellingham        WA    4         
        66   Gavin          Ecker                                                           Seattle           WA    5         
        86   Darragh        Whitehead                                                       Vancouver         BC              
        85   Lilly          Andrist              Andrist Family                             Snohomish         WA    7         
        87   Annabelle      Whitehead                                                       Vancouver         BC              
        82   Annabelle      Airey                VAN S.S.                                   Vancouver         BC              
        76   Nathan         Hutchison                                                       Bellingham        WA    7         
Youth 8 & over
 
 Pl    Num   First Name     Last Name            Team                                       City              ST    Age   Laps
  1     73   Joshua         Gerrish              Fanatik Bike Race Team                     Stanwood          WA    10       2
  2     78   Tucker         Swarens                                                         Bellingham        WA    10       2
  3     65   CoCo           Wren                                                            Seattle           WA    9        2
  4     77   Hudson         Jacobs                                                          Bellingham        WA    9        2
  5     70   Aviana         Mendoza              Olympia Orthopedic Assoc.                  Olympia           WA    8        2
  6     59   Lucas          Gaston                                                          Bellingham        WA    9        2
  7     79   Park           Anderson             Rad Racing NW                              Tumwater          WA    8        2
  8     69   Sebastian      Beieler                                                         Bellingham        WA    8        2
  9     72   Corbin         Shaffer                                                         Bellingham        WA    5        2
 10     74   Rowan          Maden                Trailhead Racing                           Bellingham        WA             1
 11     68   Alexander      Ecker                                                           Seattle           WA             1
 12     64   Dash           Wren                 Ragnarok                                   Seattle           WA    6        1
        67   Alina          Walker               Team Walker                                Woodinville       WA    8         
        84   Schyler        Andrist              Andrist Family                             Snohomish         WA    9         
DNS    706   Winston        Hackett              Ryan and Robbie LLC                        Bellevue          WA    11